1. نرم افزار منابع انسانی
  2. Blog

8 دلیل که نشان می‎دهد ورزش منظم باعث افزایش کارآیی در محیط کار می‌شود- قسمت دوم

4) هوشیاری

مطالعات نشان می‌دهند که حتی ورزش‌ کوتاه‌مدت نیز می تواند سرزندگی و هوشیاری ذهن شما را حفظ کند. زمانی که شما تمرین می‌کنید، جریان خون در مغزتان افزایش یافته که با کمک به تقویت آگاهی و هوشیاری، تمرکزتان را روی کاری که به شما محول شده است افزایش می‌دهد.

5) انگیزه

ورزش غده هیپوفیز مغز را برای آزادسازی اندروفین تحریک می‌کند. این ماده احساس خوب را تحریک می‌کند که اغلب به "اوج شادی دونده‌ها" اشاره دارد (اگر که دونده نیستید نگران نباشید، این اتفاق می‌تواند با هر شکلی از تمرینات ایروبیک رخ دهد). اندورفین تقریبا 20 الی30 دقیقه پس از شروع تمرین آزاد می‌شود و می‌تواند هم در طول تمرین و هم بعد از آن در محل کار به شما انگیزه دهد.

6) حفظ تیزهوشی

ورزش کردن تولید نورون‌ها را یعنی فرایندی که تکثیر سلولی نامیده می‌شود از طریق افزیش سطح BDNF (فاکتور نوروتروفیک مغزی ) تحریک می‌کند. BDNF نه تنها نورون‌های جدیدی را ایجاد می‌کند، بلکه از نورون های موجود با ایجاد اثرات ترمیمی حفاظت می‌کند که این می تواند به افزایش توانایی درک کمک کند.

7) بهبود حافظه

در مطالعه ای که در دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شد، محققان دریافتند که تمرینات منظم ایروبیک سایز هیپوکامپ یعنی محدوده‌ای از مغز که با حافظه و یادگیری مرتبط است را افزایش می‌دهد.

8) مدیریت استرس

ورزش منظم میزان تنش را کاهش داده، خواب را بهبود بخشیده و اعتماد به‌نفس را افزایش می‌دهد. حتی پنج دقیقه تمرین ایروبیک نیز می‌تواند اضطراب را کاهش دهد. اگر فکر می‌کنید که در طول روز برای تمرینات کامل هوازی زمان ندارید، گنجاندن ترکیب تمرینات کوتاه پی در پی در برنامه روزانه‌تان نیز می‌تواند مفید باشد. تلاش کنید پانزده دقیقه بعد از ناهار پیاده روی سرعتی داشته باشید یا ساده‌تر از آن به جای آسانسور از پله استفاده کنید. اگر نمی خواهید به تنهایی ورزش کنید، می‌توانید به همراه همکار یا دوستتان به یک کلاس تناسب اندام (فیتنس) بپیوندید. در هر فرصتی که دارید تحرک داشته باشید تا از مزایایی که روی بهره‌وری، انرژی و کارایی شما در کارتان می‌گذارد بهره‌مند شوید.

برای مطالعه قسمت اول اینجا کلیک کنید

DNN